بسم الله الرحمن الرحیم
بنام او که هرچه داریم از اوست 
قالب وبلاگ
پيوندهای روزانه
 

 
 
 در روز میلاد بزرگ بانوی اسلام حضرت صدیقه فاطمه (س) مراسم جشن باشکوهی با حضور دکتر داوودی معاون اول رئیس جمهور و دکتر زهره طبیب زاده نوری مشاور رئیس جمهور و رئیس مرکز امورزنان وخانواده برگزارشد.

 در مراسم جشن میلاد کوثر، دکتر زهره طبیب زاده نوری ضمن خیرمقدم به حاضران ، از ایجاد تغییر در مکان برنامه به دلیل تقارن مراسم با تداوم برنامه انتخابات پوزش خواست و گفت: ما بدلیل اینکه می خواستیم حتماً در روز میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و میلاد حضرت امام (ره) برنامه خود را طبق روال هرساله برگزار نماییم به دلیل تقارن مراسم جشن بزرگ پیروزی ملت در 22 خرداد با روز زن تصمیم گرفتیم شکل مراسم تقدیر از زنان نمونه و برتر کشوری را تغییر دهیم.

رئیس ستاد بزرگداشت مقام زن و روز مادر هدف از تجلیل زنان برگزیده علمی و ایثارگر سراسر کشور را معرفی توانمندیهای زن متعهد، متدین، عفیف و متخصص ایرانی در عرصه های مختلف بالاخص در زمینه های علمی خواند و تلاش برای گسترش فرهنگ تکریم از بانوان، به ویژه مادران شهدا و همسران جانبازان به عنوان الگوهای صبر و ایثار را بهانه تقدیر از زنان حماسه آفرین اعلام نمود.
وی از درخشش زنان فاخر و شاخص ایرانی در عرصه های علمی، تخصصی و فوق تخصصی با افتخار یاد کرد و گفت: تبیین نحوه حضور زنان در جامعه بایستی با برنامه ریزی های دقیق و با رویکرد دینی انجام شود و با توجه به اینکه زنان کشور ما در طول 30 سال انقلاب از سطح علمی بالایی برخوردار شده اند باید از دستاوردهای آنان در جهت ایجاد انگیزه برای ارتقای توانایی هایشان استفاده و افراد شاخص را به عنوان الگو معرفی کرد.
مشاور رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه تعداد زنان برگزیده در مراسم امروز 28 نفرند ، گفت: در دولت نهم تجلیل از زنان فرهیخته و حماسه آفرین همه ساله اجرا گردیده و در برنامه امروز نیز 18 نفر از زنان فرهیخته در عرصه علمی و 10 نفر از همسران جانبازان 70 درصد شیمیایی ، اعصاب و روان و قطع نخاع مورد تقدیر قرار می گیرند.
در مراسم جشن میلاد کوثر دکتر پرویز داوودی نیز با اشاره به نقش و جایگاه زنان در جمهوری اسلامی، نقش برجسته جانبازان و ایثارگران و همچنین همسران و خانواده های آنان را در تداوم نهضت امام خمینی (ره) ستود.
 وی به تبیین شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س) در ایفای نقشهای مختلف سیاسی، اجتماعی، خانوادگی پرداخت و خاطرنشان ساخت: حضرت زهرای مرضیه (س) در انجام مسئولیتهای مادری، همسری و فرزندی برای همه زنان و مردان عالم الگوی تمام عیار است.
وی با استناد به فرمایش حضرت رسول که فرمودند" فاطمه (س) محور حق و باطل است." افزود: حضرت زهرای صدیقه(س) با وجود عمر كوتاه خود هنوز بعد از 14 قرن الگويي براي همه حركت هاي اسلامي مي باشد.
معاون اول رئیس جمهوری با استناد به سخنان مقام معظم رهبری بر دفاع آن حضرت از جایگاه امامت و ولایت تاکید کرد و گفت: روز میلاد حضرت فاطمه (س) روز تولد ولایت است. وی به حضور آگاهانه و بی نظیر مردم در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری اشاره نمود و ضمن تبریک حضور حداکثری مردم فهیم و همیشه در صحنه ، آن را مایه شکست بدخواهان و دشمنان اسلام دانست.
داوودي با اشاره به اینکه امام راحل هم تشخيص قوي نسبت به خدمات متقابل اسلام و ایران و اطلاع کافی نسبت به ظرفیتهای موجود کشور داشت و هم مي توانست از لابه لاي سياهي هاي رژيم استبدادي توانايي و فرهنگ غنی و جهت دار اين ملت را ببيند. افزود: آقاي احمدي نژاد فرزند خلف امامي است كه مي دانست چگونه نيروهاي بالقوه در كشور راشناسايي كند.
 

معاون اول رييس جمهوري تاكيد كرد: اگر چه همه انقلاب هاي جهان پس از مدتي با شكست مواجه مي شوند اما انقلاب بزرگ اسلامي ما معجزه قرن معاصر است ، به رغم كارشكني هاي دشمنان و تلاش آنان براي ريشه كن كردن انقلاب اعم از حمله نظامي، نيرنگ هاي سياسي و تهاجم فرهنگي توانسته پس از سي سال و بعداز ورود به دهه چهارم همچنان استوار و پايدار بماند.
 داوودي گفت: دكتر احمدي نژاد با بهره گيري از شيوه امام، راه حضرت امام و ارزش هاي اوليه انقلاب را که پيش از دولت نهم از سوي افراد این از ارزشهای اصیل اسلامی مورد جسارت و اهانت قرار گرفته بود بار ديگر زنده كرد.
وي خاطرنشان كرد: در چنين زماني مردم هوشيار و آگاه ايران ، او را که از تبار امام راحل بود انتخاب كردند و ديديد كه چطور او توانست در اين چهار سال ارزش ها را احيا كند و نام مقدس امام زمان را در قلب كفر جهاني ببرد.
معاون اول رييس جمهور با بيان اينكه احمدي نژاد ارزش ها و پيام اسلام را در جهان مطرح كرد، گفت: وي توانست با استفاده از ابزارهاي ارتباط جمعي و سيستم های اطلاعاتي پیشرفته پيام اسلام را به گوش جهانيان و آزادگان جهان برساند.
 داوودي تاكيد كرد: مردم قدرشناس بينا و مدبر ما بعد از چهار سال وارد صحنه شدند و با راي ميليوني خود آگاهي فراگير و عمیق در جامعه را نشان دادند. داودي به راي5/24 ميليوني احمدي نژاد از بين 40 ميليون راي دهنده اشاره و تصريح كرد: احمدي نژاد چيزي جز ارزش هاي اسلامي نمي خواهد و خواهان اجراي ارزش هاي مورد تاكيد امام راحل است و راي مردم به وی به معني راي به ارزش ها است. داوودی انتخاب مجدد دکتر احمدی نژاد توسط آحاد جامعه را به دلیل عملکردها و تلاش شبانه روزی ملموس دولت نهم ذکر نمود.
 وی اضافه کرد : ریاست محترم جمهور بیش از 60 سفر استانی و 700 سفربه 360 شهرستان انجام داده است و با همه اقشار به صورت چهره به چهره سخن گفته و از نزدیک از مسائل و مشکلات مردم با خبر شده است. معاون اول رییس جمهوری بر سختکوشی و فعالیت شبانه روزی دولت در این سفرها تأکید کرد و پیگیری مشکلات مردم در سیستم پرپیچ و خم دولتی، تلاش مدیران استانی، شهری و روستایی برای رفع موانع اداری ، انجام طرح ها و پروژه های متعدد در دورترین نقاط کشور با توجه به بافت و نیاز هرمنطقه و... را از دستآوردهای ارتباط نزدیک دولت با مردم در سفرهای استانی ذکر نمود.
 وی با اشاره به سیاست تمرکز زدایی در انجام فعالیت های دولت نهم ، افتتاح طرح های مختلف در دولت نهم را 5 برابر دولت قبلی اعلام نمود. دکترداوودی در مورد علت 5/2 برابر شدن سرعت خاتمه طرح ها در دولت نهم افزود:‌ این امر به دلیل آن است که رئیس دولت نهم شبانه روزکار می کند و وقتی مدیران این همه پرکاری ریاست محترم جمهوری را می بینند، به تبع آن مدیریتهای کلان، میانی و بدنه دولت نیز به تلاش بیشتر وادار می شوند.
وی با اشاره به اینکه دولت نهم در بخش اقتصادی، همزمان در دو مسیر رشد و عدالت حرکت می کند؛ ادامه داد: آمار و ارقام بیانگر این واقعیت است که در دوران تصدی دولت پرتلاش نهم در بخش اقتصادی طی 5/3 سال گذشته 2/5 برابر دولت قبلی فعالیت داشته و این امر در سایه مدیریت صحیح و اجرایی کردن وعده های مردمی ریاست محترم جمهور بوده است.
وی با بیان اینکه دکتر احمدی نژاد از متن مردم برخاسته و سطوح مدیریتی خود را از سطوح پایین مدیریتی مانند بخشداری، فرمانداری ، استانداری ، دانشگاه و حضور در جبهه های جنگ ، شهرداری و رییس جمهوری طی کرده است گفت: ما معتقدیم دکتر احمدی نژاد با شجاعت و بدون روحیه حقارت پذیری برای ارتقاء و توسعه کشور و حضور مقتدرانه در جهان تلاش می کند و باعث عزت در دل مظلومین جهان شده است.
معاون اول رئیس جمهور اذعان داشت: تلاشهای دکتر طبیب زاده در ارتقای جایگاه منزلت زن و محوریت خانواده به ویژه در تدوین برنامه پنجم قابل تقدیر است. دکتر داوودی در خاتمه بیانات خود اظهار امیدواری کرد با استمرار سیاست عدالتخواهی دولت نهم در چهارسال آینده در مسیر پویایی اقتصادی و تداوم پیشرفت های گذشته در سایه تلاش دولت دهم، قدم بر داریم. امیدواریم مردم ما در برابر تحریم های دشمنان دیرینه اسلام و انقلاب، به استقلال اقتصادی رسیده و ایران اسلامی همچنان در عرصه سیاست خارجی با اقتدار و سربلندی تمام، فعالانه حضور یابد. در خلال جشن میلاد کوثر مرکز امورزنان وخانواده ریاست جمهوری گروه تواشیح و سرود منتخب مسابقات کشوری " اهل الکساء " با اجرای همخوانی قرآن و مولودی خوانی در مدح حضرت زهرا(س) جلوه خاصی به مراسم بخشیدند.
در پایان این مراسم 28 نفر از زنان برگزیده و ایثارگر به شرح زیر از سوی مرکز امورزنان و خانواده معرفی و توسط دکتر داوودی مورد تجلیل واقع شده و لوح تقدیر به امضای رئیس محترم جمهور را دریافت نمودند:
در بخش برگزیدگان علمی دکتر اعظم ایرجی زاد ؛ فوق دکترای آزمایشگاه فیزیک سطح ، از دانشگاه صنعتی شریف برگزیده از وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری.

دکتر مرضيه ابراهيمي دکترای تخصصی ایمنی شناسی برگزیده از پژوهشکده رویان

دکتر صدیقه ترابی ؛ دکترای مدیریت منابع آب برگزیده از وزارت نیـرو

مریم سالک زمانی کارشناس ارشد علوم تغذیه برگزیده از مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران

مهندس مینا دشتی کارشناس ارشد و دانشجوی دکترای رشته برق و مخابرات برگزیده از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

دکتر فاطمه توده دهقانی دکترای فیزیولوژی باروری برگزیده از وزارت جهادکشاورزی

مهندس نازیلا عاکفیان کارشناس ارشد مهندسی صنایع برگزیده از وزارت نفت

دکتر شهره خاتمی دکترای تخصصی بیوشیمی برگزیده از انستیتو پاستور ایران

مهندس گلرخ آزرمی کارشناس ارشد مهندسی شیمی برگزیده از وزارت صنایع و معادن مهندس جنان اندرمانی زاده کارشناس ارشد هوافضا برگزیده از وزارت راه و ترابری

ماندانا فاضل سرجویی فوق لیسانس اقتصاد کشاورزی برگزیده از وزارت بازرگانی

دکتر فاطمه بداغی دکترای حقوق خصوصی برگزیده از قوه قضائیه

دکتر ایران عالم زاده دکترای صنایع غذایی برگزیده از وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری.

دکتر اعظم باستان فرد دکتری در رشته کامپیـوتـر برگزیده از سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

دکتر رضوان میرزایی دکترای تخصصی در رشته جراحی عمومی و فوق تخصص در رشته کلورکتال برگزیده از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

شهین جعفری کارشناسی ارشد حقوق خصوصی برگزیده از وزارت دادگستری

هلن سپاهی برگزیده از سازمان تربیت بدنی

افسانه سعید تهرانی بانوی خیّر مدرسه ساز برگزیده از وزارت آموزش و پرورش در بخش زنان حماسه آفرین

مریم فتاحی ( استان آذربایجان غربی – سردشت) همسر جانباز 70% شهید مصطفی کریمی واحد مادر شهید عبدالحمید کریمی واحد

رقیه پولاد خوای (استان تهران )  همسر جانباز 70% قطع نخاع حسین سعدآبادی فراهانی

فاطمه جلوسی (استان تهران ) همسر جانباز 70 % شیمیایی و اعصاب و روان محمد علی جلوسی

فاطمه عسگریان استان کرمان- رفسنجان همسر جانباز 70% شهید محمد کاظمی

سیده زهرا حسینی (استان تهران)شخصیت اصلی کتاب معروف "دا" یکی از معدود زنانی که علی رغم دستور شهید جهان آرا مبنی بر خروج زنان از شهر خرمشهر، 24 روز در این شهر به مقاومت پرداخته و آخرین بانویی که (آنهم به دلیل مجروحیت) از خرمشهر خارج شد. ایشان شخصا پدر و برادر خود و همچنین شمار زیادی از زنان شهیده خرمشهر را به خاک سپردند. 

مرضیه حسین زاده (استان مازندران)  همسر جانباز 70% قطع نخاع سید مصطفی علمدار سهیلا شهرستانی (استان خوزستان) همسر جانباز 70% شیمیایی سید احمد موسوی نصرت قاسمی فرد (استان بوشهر) همسر جانباز 45% شیمیایی و اعصاب و روان عبدالحسن خضری

زهرا آقا زیارتی (استان مركزی) همسر جانباز 70% قطع نخاع تقی سبزآبادی 

فاطمه عزیزی (استان فارس)  همسر جانباز 70% قطع نخاع منوچهر شریفی
[ چهارشنبه بیست و هفتم خرداد ۱۳۸۸ ] [ 8:43 ] [ مریم ارشدی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

امکانات وب
Online User